Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

5 жовтня 2014 Відбулися збори Херсонської обласної "Свободи", присвячені 10-річчю "Програми захисту українців"

5 жовтня 2014 року відбулися збори Херсонської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", присвячені 10-й річниці "Програми захисту українців", за участи народного депутата України, заступника Голови ВО "Свобода" Олега Панькевича. На зібранні також відбулося представлення кандидатів у народні депутати України від Херсонщини.

Олег Панькевич під час зборів у Херсоні
Олег Панькевич під час зборів у Херсоні

Як зазначив Олег Панькевич, програма ВО "Свобода" не лише не застаріла, а й довела свою актуальність у сучасних умовах, адже такі питання як люстрація, обороноздатність і захист українців постали гостро, як ніколи.

"Діяльність "Свободи" в парламенті була спрямована передусім на виконання "Програми захисту українців". У парламенті фракція "Свободи" не допустила створення конституційної більшости Януковича, відстояла персональне голосування депутатів, змусила більшість депутатів виступати з трибуни парламенту державною українською мовою. Ми заблокували внесення змін до Конституції, які передбачали надання офіційного статусу російській мові в регіонах, не допустили приватизації газотранспортної системи та підземних газових сховищ, не допустили ухвалення законів, що дозволяють торгівлю землею сільськогосподарського призначення, домоглися ухвалення закону про люстрацію влади, який вперше Олег Тягнибок вносив на розгляд парламенту ще в 2005 році", - йшлося у виступі.

Як зазначив Олег Панькевич, ухвалення законопроєкту про очищення влади 16 вересня цього року - це виконання однієї з ключових засад "Програми захисту українців". "Свобода" має намір у наступному парламенті добиватися змін і доповнень до цього закону, щоб наблизити його до польського, чеського та прибалтійського.

За словами націоналіста, у Програмі докорінних перетворень "Українська перемога", з якою "Свобода" йде на дочасні вибори, з'явилися нові пункти, зокрема план захисту України від російського окупанта, надиктований воєнними подіями на сході.

Голова Херсонської "Свободи" Олег Гаврилко прозвітував про діяльність обласної організації, зокрема про участь у Революції гідности та підтримку українського війська. Він розповів про першочергові проблеми війська та запропонував шляхи розв'язання.

У виступах свободівців йшлося про необхідність зміцнення обороноздатности держави, належного забезпечення військовослужбовців. Ці питання врахували в резолюції зборів. Зокрема, йшлося про потребу в забезпеченні теплим одягом та зимовою формою бійців, які дислокуються на території Херсонської области, необхідність технічного забезпечення підрозділів Збройних Сил України, що служать на території Херсонської области, організації системи навчань громадян основам військової підготовки та цивільної оборони.

У резолюції учасники зборів вимагають від Президента підписати закон "Про очищення влади", а також наголошують керівництву ОДА на неприпустимості призначення осіб із заплямованою репутацією на високі посади у структурі херсонської адміністрації. Також в резолюції йдеться про неприпустимість розв'язання проблеми наповнення б'юджету через скорочення фондів заробітної плати освітян, необхідність перейменування вулиць, назви яких пов'язані з тоталітарним минулим, а також демонтажу пам'ятників тоталітарного минулого. Учасники зборів також вирішили звернутися до Верховної Ради України, щоб 14 жовтня - день козацької слави, день слави УПА відзначати на державному рівні, як день українського війська.

Присутнім представили кандидатів у народні депутати від ВО "Свобода" по партійному списку, а також в мажоритарних округах, зокрема Олега Андрощука (183-й округ), Ігоря Ратушного (184-й округ) та Віктора Гурнака (186-й округ).

Прес-служба ВО "Свобода"