Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

9 жовтня 2014 Олег Панькевич провів зустріч з представниками Европейської мережі організацій зі спостереження за виборами

Заступник Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода", народний депутат України Олег Панькевич та заступник керівника виборчого штабу ВО "Свобода" Микола Гармаш провели зустріч з представниками Европейської мережі організацій зі спостереження за виборами (European Network of Election Montioring Organization - ENEMO). В Україні організація займається моніторингом перебігу виборчого процесу до, під час та після дня голосування.

На зустрічі ENEMO представляв голова місії Срджан Павлічіч та заступник голови місії Славіца Білярська-Мірческі.

Олег Панькевич на зустрічі зі спостерігачами
Олег Панькевич на зустрічі зі спостерігачами

Олег Панькевич наголосив, що ВО "Свобода" вже має досвід співпраці з міжнародними організаціями у виборчому процесі і висловив надію на подальшу розбудову зв'язків з метою спостереження за виборами. Микола Гармаш зауважив, що скорочений термін виборчого процесу серйозно ускладнює ведення усієї кампанії. На питання представників Місії щодо можливости тимчасово переміщених осіб проголосувати в місцях їхнього тимчасового перебування, Микола Гармаш відповів, що така можливість передбачена і голосування буде відбуватися у найближчій до них дільниці. Ці особи зможуть проголосувати після подачі заяви та отримання повідомлення про місце голосування. Такі громадяни будуть включені у загальний список для пропорційного голосування.

На питання щодо зміни у виборчій системі Олег Панькевич відповів, що попри законопроєкти "Свободи" про відкриті списки, попри готовність партії до пошуку компромісів ні її варіянт, ні альтернативні варіянти не були підтримані.

Наразі на мажоритарних округах є факти прямого та непрямого підкупу виборців. Порушення на окремих округах мають системний характер. Серед найбільш одіозних випадків народний депутат назвав ситуацію на 223-му окрузі, де балотується свободівець Юрій Левченко і де спостерігаються факти масового підкупу голосів, а також реєстрації кандидатів-клонів з метою введення виборців в оману. Окрім того, Олег Панькевич звернув увагу Місії на порушення у виборчому окрузі № 189, де громадська організація "Опора" зафіксувала факти непрямого підкупу виборців через вручення премій, закупівлю матеріяльних цінностей для підприємств комунального господарства від імені кандидата в депутати Андрія Шиньковича (заступника голови ТОВ "Епіцентр"). Инший висуванець на цьому окрузі - Сергій Іващук також вручав подарункові сертифікати, випущені його власним підприємством.

Свободівець зазначив, що понад 400 членів "Свободи" перебувають на фронті, тож, на жаль, вони не задіяні в агітації, а це ускладнює ведення кампанії.

Олег Панькевич домовився про співпрацю у виборчому процесі з можливістю оперативного зв'язку з місією та міжнародними спостерігачами. Представники ENEMO підтвердили готовність до тісної співпраці зі "Свободою" під час виборчого процесу і зауважили, що регулярні контакти з представниками націоналістів вже відбуваються на місцевому рівні і вони ними дуже задоволені.

Прес-служба народного депутата України Олега Панькевича