Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

30 вересня 2014 Олег Панькевич: Проблеми в економіці неприпустимо вирішувати коштом освітян

Урядовий законопроєкт "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні" містить антисоціяльні ініціятиви, які призведуть до зниження рівня оплати праці освітян, порушення їхніх прав. Про це йдеться в депутатському зверненні народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Панькевича до прем'єр-міністра України, в якому свободівець вимагає внесення змін до законопроєкту.

Як зазначає Олег Панькевич, до нього за дорученням профспілкового активу Бродівського району Львівської области звернувся голова Бродівської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Микола Сторожук. Освітяни обурені антисоціяльними ініціятивами, запропонованими проєктом Закону України "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні", які призведуть до зниження рівня оплати праці, порушення трудових, соціяльно-економічних прав освітян і працівників освітньої галузі України. Зокрема, йдеться про плани уряду скасувати гарантії фінансового забезпечення галузі освіти тощо. Крім того, у зверненні зазначено, що під час підготовки законопроєкту не дотримано вимог Закону України "Про соціяльний діялог в Україні", чим порушено принцип соціяльного партнерства.

"У ситуації, коли заробітна платня працівників освіти фактично заморожена, а споживчі ціни постійно зростають, неприпустимо ухвалювати законопроєкт, який призведе до зниження життєвого рівня освітян. Вирішення фінансово-економічних проблем в державі коштом б'юджетних працівників та инших незаможних верств неприпустимо. Необхідно шукати ресурси, ліквідуючи тіньовий бізнес, змушувати платити податки заможних людей, а не забирати останнє в працівників б'юджетної царини, які й так отримують мізер", - зазначив народний депутат.

Він просить прем'єр-міністра зважити на стурбованість освітян щодо окремих положень законпроєкту "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні" та внести відповідні зміни у цей документ.

Прес-служба народного депутата України Олега Панькевича