Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

27 серпня 2014 Олег Панькевич: "Занадто багато Україна втратила на цій війні, щоб прийняти "мирні умови" агресора"

Недоречно проводити переговори про "мінімізацію наслідків від імплементації Угоди про асоціацію для країн-сусідів" в умовах військової агресії Росії. Адже навіть у мирний час важко було уявити, щоб путінська Росія вела з Україною подібні переговори чи консультації стосовно побудови Північного чи Південного потоків, стосовно політики імпортозаміщення проти українських товарів і багатьох інших питань. Про це заявив заступник Голови ВО "Свобода", народний депутат України Олег Панькевич, коментуючи перебіг зустрічі Україна - Євросоюз - "Євразійська трійка" (у складі Бєларусі, Казахстану та Російської Федерації) за участю президентів країн та представників Європейського Союзу.

"Говорячи про загрози від Угоди для економіки Росії, Путін стверджує, що "остерігається" товарів з Європейського Союзу та європейських стандартів. Але чому тоді Росія купує ці товари в ЄС щорічно на десятки мільярдів доларів? Чому намагається модернізувати свою економіку через запозичення високих технологій, які стоять на тих самих європейських стандартах? Питання риторичні.

Вважаю, що єдино правильним рішенням Президента України щодо Угоди про асоціацію є якнайшвидше внесення подання про її ратифікацію до Верховної Ради України. Цей крок дозволить зняти будь-які спекуляції на тему змін до тексту на догоду російському агресору.

Стосовно обговорення газових питань, вважаю, що Україна має продовжувати узятий курс на захист своїх інтересів у арбітражному суді і домагатися від Росії таких умов постачання газу, на яких вона працює з іншими країнами. Ми маємо усі належні передумови для того, щоб вийти на прозору ринкову закупівлю газу з Росії", - зазначив Олег Панькевич.

За словами свободівця, неможливо не підтримувати прагнення до миру, яке задекларував Президент Порошенко на переговорах, однак шлях до тривалого миру лежить через завершення бойових дій на сході України аж до повного очищення українських теренів від російських найманців та притягнення до відповідальності осіб, що причетні до сепаратизму та співпраці з російськими спецслужбами. "Ми не можемо прийняти "мирні умови" агресора, бо занадто важкий урок отримала Україна, яка втратила найкращих синів та дочок.

Ми вже маємо достатній досвід, щоб правильно трактувати слова та заяви президента Путіна. Кожні переговори за російською участю відбуваються на фоні "загроз" відновлення українського контролю над контрольованою терористами територією і мають на меті лише одне: перегрупування і відновлення сил терористів, надання їм підкріплення з Росії, прямі військові дії проти українських військових з території Російської Федерації.

Тоді, як російський Президент робить в Мінську заяви про прагнення до миру, самопроголошений прем'єр-міністр ДНР Захарченко заявляє, що не розглядає іншого варіанту вирішення конфлікту, ніж визнання Україною незалежності ДНР. Слова Захарченка є реальними путінськими умовами - без дипломатичних "нашарувань". Тому переговори про "двостороннє припинення вогню" між начальниками Генеральних штабів ЗСУ та ЗС РФ можуть вестися лише відносно закриття українсько-російського кордону від потоків зброї, найманців та нелегальних "гуманітарних" вантажів і жодним чином не стосуватися окупованих українських територій, на яких "блукають" елітні російські підрозділи ВДВ. І в цьому нам не мають права завадити ні представники ЄС, ні представники держави-агресора, що лицемірно вдягає маску миротворця.

Подібним чином, неприпустимим є залучення до консультацій "контактної групи" представників терористичних організацій ДНР та ЛНР. За столом переговорів мають бути присутні лише реальні і легітимні сторони міжнародних відносин та військового протистояння, а не очільники маріонеткових терористичних організацій Кремля", - зазначив народний депутат.

Прес-служба народного депутата України