Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

4 серпня 2014 Олег Панькевич: Агресор має відчути не лише фінансовий голод, але і принципову неможливість модернізації своєї армії

Народні депутати України від ВО "Свобода" Олег Панькевич і Тарас Осауленко зареєстрували проект постанови "Про звернення Верховної Ради України до Національних зборів Французької Республіки" (w1.c1.rada.gov.ua). У зверненні депутати закликають Національні збори Французької Республіки не допустити передачу десантних вертольотоносців класу "Містраль" Росії, оскільки за сучасних умов це може суттєво підвищити наступальний потенціал російського агресора.

У зверненні йдеться про численні факти, пов'язані з російською агресією в Україні, включно з катастрофою літака компанії "Малайзійські авіалінії" 17 липня цього року, наводено низку юридичних аргументів, що вказують на порушення Францією норм законодавства Європейського Союзу, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН стосовно територіальної цілісності України, положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в разі виконання вищезгаданого контракту.

"На прикладі запровадження третього пакету санкцій ЄС після трагедії з Боїнгом MH-17 ми бачимо, що Захід нарешті зрозумів, які загрози для регіональної та глобальної безпеки, для збереження миру несе у світ путінський режим", - зазначив Олег Панькевич.

Коментуючи тему заморожування військової співпраці європейських країн з Росією, Олег Панькевич заявив: "Я вітаю заморожування російсько-італійського проекту з будівництва малих підводних човнів (S-1000) і російсько-французького проекту з будівництва легких броньованих машин (VBL) для російських військових. Не можу не згадати і серйозних кроків Німеччини, що пішла навіть далі, ніж домовлені санкції. Маю на увазі відкликання ліцензії у зброєбудівного концерну Rheinmetall на будівництво тренувального центру для російської армії.

Ми бачимо, що політичний дискурс у Європі повертається до традиційних ціннісних вимірів, в осерді яких стоїть людина і її життя, мир, безпека і солідарність, а не суто матеріальні розрахунки.

В руслі такої політики відкликання французьким урядом дозволу на продаж "Містралів" Росії виглядало б природним актом солідарності, і ми хотіли б закликати Францію до цього - зокрема через звернення до наших французьких колег у Національних зборах. Адже передача будь-яких озброєнь, а надто стратегічних, путінській Росії є неприпустимою! Агресор має відчути не лише фінансовий голод, але і принципову неможливість модернізації своєї армії.

Водночас, розуміючи економічні складнощі Франції в разі скасування цього контракту, я хотів би закликати українських дипломатів до більш активного пошуку альтернативних шляхів використання суден класу "Містраль" країнами-членами НАТО або іншими демократичними країнами світу".

Прес-служба народного депутата України Олега Панькевича