Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

29 липня 2014 Олег Панькевич: Гроші для зміцнення українського війська треба забирати не в бідних, а в олігархів

"Посилювати обороноздатність держави треба не коштом простих українців, які й так мають скромний достаток, а обкладаючи податком олігархів". Про це заявив заступник голови фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Панькевич, коментуючи урядові законопроєкти стосовно проведення секвестру б'юджету, які заплановано розглянути на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 31 липня 2014 року.

За словами Олега Панькевича, кожному має бути зрозуміло, що в воєнний час необхідно заощаджувати на багатьох речах задля зміцнення українського війська. "Багато українців відмовляють собі в чомусь, щоб підтримати армію, однак, це не означає, що в цих простих людей держава має забирати силоміць те, що їм належиться за законом. Зокрема, ВО "Свобода" не підтримує норму, викладену в статті 67, якою надається право керівникам б'юджетних установ у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати.

Ми вважаємо, що не можна заощаджувати на простих українцях, які й так мають скромний достаток. Треба на законодавчому рівні зобов'язати ділитися надприбутками заможні верстви, багатіїв-олігархів", - зазначив Олег Панькевич.

Зокрема, за словами народного депутата, ВО "Свободи" пропонувала законопроєкт щодо введення воєнного збору для платників податку, річні доходи яких згідно податкової декларації за 2013 рік перевищують 500 тис. грн., який передбачав, що оподаткування: 10 % - більше 500 тис. грн. та не перевищує 1 млн. грн.; 15 % - більше 1 млн. грн. та не перевищує 10 млн. грн.; 20 % - більше 10 млн. грн. та не перевищує 100 млн. грн.; 25 % - більше 100 млн. грн.

Окрім цього, за словами Олега Панькевича, вже за два дні депутати фракції повинні визначатися стосовно важливих законопроєктів, останніх змін до яких вони ще досі не бачили. Це зокрема зміни до законопроєкту № 4308а "Про внесення змін до Закону України "Про Державний б'юджет України на 2014 рік" (щодо корегування показників)" та законопроєкту № 4309а "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень)".

Він звернувся до Голови Верховної Ради України О. Турчинова, міністра фінансів Олександра Шлапака та до Кабінету міністрів України з вимогою терміново надати фракції для ознайомлення та аналізу останні редакції урядових законопроєктів стосовно проведення секвестру б'юджету, які заплановано розглянути на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 31 липня 2014 р.

Прес-служба народного депутата Укарїни Олега Панькевича