Олег Панькевич
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

Біографія Олега Панькевича

Олег Панькевич народився 21 липня 1: 72 року у місті Броди Львівської області.

Після закінчення школи, у 1988 році, вступив до Бродівського педагогічного училища. У студентські роки був активним учасником громадського та політичного життя свого краю: брав участь у мітингах, разом з друзями відновлював могили січових стрільців та вояків УПА. Саме тоді, наприкінці 80-их, остаточно і сформувалися його націоналістичні погляди. У 1990 році, маючи 18 років, Олег Панькевич вперше кандидує на виборах до Бродівської районної ради. А на третьому курсі Бродівського педучилища стає одним з керівників студентського голодування на підтримку київських студентів.

У період між 1995 та 1998 роками працював учителем історії у школах Бродівського району, а також молодшим науковим співробітником Бродівського історико-краєзнавчого музею.

У 1992 році вступив на відновлений історичний факультет Дрогобицького державного педагогічного інституту ім. Івана Франка, який закінчив у 1997 році.

З 1998 до 2004 року працював директором Бродівського історико-краєзнавчого музею. Однак у цей період не полишав громадсько-політичної діяльності. Так, у 1998 році виграв вибори до Бродівської райради і одночасно став помічником-консультантом Олега Тягнибока, який з великим відривом від конкурентів виграв вибори до Верховної Ради України у Бродівському виборчому окрузі.

Окрім цього, Олег Панькевич розвивав у районі партійну організацію, працював з виборцями, допомагаючи вирішувати їхні проблеми. А в 2002 році переміг на виборах до Львівської обласної ради у Бродівському виборчому окрузі.

У 2004 році закінчив правничий факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка за спеціальністю правознавство.

У 2005-му Олега Панькевича призначено на посаду голови Бродівської районної державної адміністрації. За безкомпромісність та політичну позицію звільнено з цієї посади у 2006 році. Цього ж року вдруге стає депутатом Львівської обласної ради.

У 2010 році Олега Панькевича обрано депутатом Львівської обласної ради у Бродівському виборчому окрузі №20. У цій каденції він стає головою Львівської обласної ради. Очолює раду до листопада 2012 року.

За час свого головування у Львівській обласній раді Олег Панькевич впроваджує принципи прозорості та відкритості влади, спрямовує діяльність ради на посилення ролі місцевого самоврядування. З ініціативи обласної ради запроваджено ряд програм та заходів, зокрема, надано 150 мікропроектів для громад Львівської області, в тому числі і для ремонту та розвитку сільських народних домів. Розпочато заходи з підтримки сільської культури та спорту, вирішення екологічних проблем населених пунктів. В області запроваджено програму енергозбереження у бюджетній сфері, а також - програми соціального захисту чорнобильців та підтримки політв'язнів. Зініційовано щорічну премію ім. Степана Бандери. Завдяки позиції Львівської обласної ради фактично завершено довгобуд - пам'ятник Героєві України Степанові Бандері у Львові, відкрито першу чергу Музею національно-визвольної боротьби у м. Львів, виділено кошти на встановлення пам'ятних знаків на місцях загибелі воїнів УПА та інших борців за Незалежність України. Впродовж 2012 року встановлено понад 100 таких пам'ятників. Встановлено меморіальну таблицю голові проводу ОУН Євгену Коновальцю у місті Каунасі (Литва).

У листопаді 2012 року Олег Панькевич склав повноваження голови Львівської обласної ради у зв'язку з обранням народним депутатом України. Зараз є заступником голови парламентського комітету з питань євроінтеграції. Зініціював створення підкомітету з питань трудових мігрантів та національно-культурної співпраці. Є членом постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. Як депутат парламенту, є уповноваженим партії ВО "Свобода" у Херсонській області.

У лавах партії з 1993 року. Був головою Бродівської районної та Львівської обласної організації. З 2006 року - заступник голови ВО "Свобода". Член політвиконкому та політради партії. Відповідав за координацію роботи з депутатами місцевих рад ВО "Свобода", а також за роботу з членами виборчих комісій та спостерігачами під час виборчого процесу. Заступник голови ВО "Свобода" з питань національної пам'яті.

Одружений. Разом з дружиною Наталією виховують сина Назарія 2002 року народження та доньку Дзвениславу 2006 року народження.